Thursday, June 1, 2017

روحاني دوره دوم رياست جمهوري‌اش را چگونه آغاز كرد؟

روحاني دوره دوم رياست جمهوري‌اش را چگونه آغاز كرد؟
عبدالرحمن مهابادي، نويسنده و تحليلگر سياسي
در درون رژيم بنيادگراي حاكم بر ايران رفرميست و مدره و ميانه‌رو وجود ندارد. اين يك واقعيت غيرقابل انكار در طول 4 دهه حاكميت ولايت فقيه در ايران اشغال شده بوده است. به همين خاطر رژيم ايران تا به امروز هيچ تغييري در پايه‌ها در امر پايبندي به قوانين بين‌المللي نكرده و همان رژيمي است كه در سال 1979 توسط خميني و با سرقت دستاوردهاي مبارزاتي مردم ايران بر سر كار آمد. رژيمي كه عليرغم توافقنامه‌هايي كه با جامعه بين‌المللي امضا نموده است و عليرغم 61 بار محكوميت در ارگانهاي مختلف سازمان ملل به علت نقض فاحش حقوق بشر هيچ تغييري در رفتار و رويكرد و سياست آن در همزيستي با جامعه بين‌المللي و جامعه انساني صورت نگرده است.
براي اثبات اين واقعيت نياز چنداني به تحقيقات و جستجوي حقايق نيست. اين رژيم تنها چند روز بعداز نمايش انتخابات حجت‌الله تدرو، يك قهرمان كشتي ايران را پس از تحمل 10 سال حبس در زندان ديزل‌آباد كرمانشاه به دار آويخت. به نوشته رسانه‌های رژیم آخوندی حجت الله تدرو یکی از شاخص‌ترین کشتی‌گیران وزن ٧٤کیلو گرم ایران و انتخابی تیم ملی بزرگسالان بود و سابقه قهرمانی کشتی را در سطوح مختلف سنی داشته است. او که دهسال قبل دستگیر شده بود با پرونده‌سازیهای کارگزاران رژیم در زندان به اعدام محکوم شد.

واقعيت غيرقابل انكار ديگر اين است كه در اين رژيم انتخابات آزاد وجود ندارد. آنچه تحت عنوان انتخابات به اجرا گذاشته مي‌شود جنگ قدرت بين جناحهاي مختلف رژيم است و ربطي به مردم ايران ندارد. ادعاهاي رژيم نيز مبني بر شركت مردم در آن، بجز تلاشهاي تكراري براي لاپوشاني حقايق در ايران تحت حاكميت ملاها نيست. در كشوري كه يك ديكتاتوري مذهبي خونريز حاكم است انتخابات آزاد، كمااينكه وجود جناحي اصلاح‌طلب سرابي بيش نيست و مدعيان آن، جزو همدستان اين رژيم بوده و منافع اقتصادي خود را در بقاي رژيم بنيادگراي اسلامي حاكم بر ايران جستجو مي‌كنند.

رژیم ملاها بلافاصله پس از پایان نمایش انتخابات خود كه روز 19 مي برگزار گرديد، ماشین کشتار و اعدام را با سرعت بیشتر به راه انداخته و شمار اعدامها طی 5روز پس از اعلام نتایج به 18تن بالغ شده است. اين رژيم در برابر نارضایتی فزاینده عمومی و انزوای بی‌سابقه بین‌المللی و در شرایطی که بعد از نمايش انتخابات در مسير شقه و فروپاشي قرار گرفته، هیچ چاره‌یی جز توسل به موج اعدام و قدرت‌نمايي پوشالي نيافته است.
حسن روحاني دو روز بعد از نمايش انتخابات در یک کنفرانس مطبوعاتی يك بار ديگر عدم توانايي و عدم خواست روحاني براي كمترين تغيير در سياستهاي داخلي و خارجي رژيم را به اثبات رساند و وعده داد كه رژيم به جنگ افروزي در منطقه ادامه خواهد داد و گفت رژيم براي ادامه پروژه هاي موشكي از کسی اجازه نخواهد گرفت و ”اگر این موشکها ساخته نشود برخی دچار اشتباه محاسباتی می‌شوند و منطقه را به جنگ می‌کشند. هر زمانی که از لحاظ فنی نیاز به تست موشک داشته باشیم تست خواهیم کرد”.
حسین نقوی حسینی، نماینده مجلس رژیم، نیز در همین رابطه گفت: «برای توسعه تکنولوژی موشکی مان با احدی مذاکره نمی‌کنیم و منتظر مجوز هیچ مرجع و کشوری هم نمی‌مانیم. با همه توان برای تقویت نظامی خودمان تلاش می‌کنیم... مجلس یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار برای تقویت بنیه نظامی اختصاص داد که جهش خیلی بزرگی محسوب می‌شود» (خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران-اول خرداد).
پاسدار حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران نيز در يك موضعگيري مشابه گفت: ”ما قدرت موشکی را افزایش می‌دهیم”. وي افزود «طی سالهای اخیر سومین کارخانه زیر زمینی تولید موشک در ایران توسط سپاه تأسیس شده است”.(خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران- ۴ خرداد).
این اعدامها و مواضع آنهم دو روز پس از دود و دم انتخابات رژيم آخوندي نشانگر آن است که اين رژيم هيچ تغييري نسبت به گذشته نكرده و نخواهد كرد و بناي حاكميت در رژيم ولايت فقيه باشد، نقض حقوق بشر و سلب آزادي‌ها و دخالت در كشورها و صدور ارتجاع و تروريسم توسط اين رژيم استمرار خواهد داشت. تنها راه، سرنگوني اين رژيم توسط مردم و مقاومت ايران است. در اين صورت است كه منطقه خاورميانه، و چه بسا بخش وسيعي از مناطق ديگر جهان صلح و امنيت خود را بازخواهند يافت.
بنابراين، حمايت مادي و عملي از مبارزات مردم ايران و به رسميت شناختن مقاومت ايران توسط دولتها و جامعه بين‌المللي يك ضرورت مبرم است.
@m_abdorrahman


No comments:

Post a Comment