Tuesday, October 3, 2017

آنچه را كه مردم و مقاومت ايران بعد از سخنراني ترامپ در سازمان ملل انتظار دارند!

آنچه را كه مردم و مقاومت ايران بعد از سخنراني ترامپ در سازمان ملل انتظار دارند!
عبدالرحمن مهابادي*
براي نخستين بار در 40 سال گذشته، رئيس جمهوري از امريكا در مجمع عمومی ملل‌متحد و درباره مردم ایران و فاشیسم دینی حاکم، به درستی گواهی داد كه مردم ایران بیش از هرکس قربانی این رژیم بوده و از آن رنج می‌برندو خواستار تغییر اين رژيم هستند.
واقعيت بيان شده توسط دونالد ترامپ، نشان از دوران جديدي دارد كه بايد آغاز پايان سريع رژيمي باشد كه در سال 1979 به طور فريب‌كارانه‌يي و البته با همكاري ”امدادهاي غيبي!” بر مردم ايران تحميل گرديد.
رئیس‌جمهور ایالات متحده تصریح کرد سرمایه‌های مردم ایران برای بقای دیکتاتوری بشار اسد و سوخت‌رسانی به جنگ داخلی در یمن و حزب‌الله صرف می‌شود و دیکتاتوری فاسد حاکم که صادراتش خشونت، خونریزی و بحران است بیش از هر چیز از مردم ایران می‌ترسد.
آنچه ترامپ در نخستين سخنراني‌اش در مجمع عمومي ملل متحد بيان كرد البته كه بايد توسط جامعه بشريت معاصر و به‌خصوص مردم و مقاومت ايران مورد استقبال قرار بگيرد و گرفت، اما بايد بر آن ”آجر”هاي جديدي نيز چيده شود تا اين ”بنا” ساخته شود.
خانم مريم رجوي ضمن استقبال از سخنراني پرزيدنت ترامپ در خصوص ايران، دولت امريكا را فراخواند تا شوراي ملي مقاومت ايران را به عنوان تنها جایگزین دموکراتیک برای دیکتاتوری مذهبی و تروریستی حاكم بر ايران را به رسميت بشناسد. وي همچنين جبران سیاست فاجعه‌بار پیشین آمریکا برای مردم ایران را لازمه پایاني بر دوران گذشته دانست.
سياستهايي كه خانم رجوي به آن اشاره دارند تاكنون به عنوان ”مشوق” اين رژيم در نقض حقوق بشر در ايران، دخالت در امور داخلي كشورهاي منطقه، گسترش تروريزم در خارج از مرزهاي ايران و حركت به سمت توليد بمب اتمي توسط سپاه پاسداران عمل كرده است.
در ايران تاكنون 120 هزار نفر اعدام شده‌ و خط اعدام مخالفان تا به امروز ادامه داشته است. در سال 1988 بيش از 30 هزار زنداني سياسي با اتكاء به فتواي ضدانساني خميني در كمتر از سه ماه قتل‌عام شدند. در روز اول سپتامبر 2013 ساكنان كمپ اشرف در عراق كه همگي از اعضاي اپوزيسيون ايران بودند توسط عوامل نيروي قدس و دولت دست‌نشانده‌اش در اين كشور به طور دستجمعي مورد كشتار خونين قرار گرفته و اموال آنان به غارت رفته و تجهيزات و تسليحات اپوزيسيون ايران در عراق تحت همين سياستها مورد مصادره قرار گرفته‌اند.

دهها هزار تن از پاسداران رژيم در حمايت از ديكتاتوري بشار اسد و كشتار مردم به سوريه اعزام شده‌اند و تا به امروز در خاك اين كشور حضور دارند. در يمن نيز وضعيت مشابهي وجود دارد. در 14 سال گذشته در عراق نيروها و عوامل رژيم ايران خون بسياري را بر زمين ريخته‌اند.
تاكنون شواهد بسياري در دست است و بر حجم اسناد مربوط به آن افزوده مي‌شود كه اين رژيم بانكدار اصلي تروريسم در جهان و به‌خصوص منطقه است. شمار زيادي از اعضاي اپوزيسيون ايران و مخالفان غيرايراني اين رژيم در كشورهاي منطقه ترور شده‌اند. حمايت مادي و معنوي رژيم ايران از گروههاي تروريستي در كشورهاي منطقه ادامه دارد.
آنچه فوقا و به اختصار مورد اشاره قرار گرفت، فجايعي است كه رژيم ديكتاتوري مذهبي حاكم بر ايران با بهره برداري از سياستهاي مخرب غرب در ايران و منطقه به بار آورده و لازم است بعداز روي كار آمدن دولت پرزيدنت ترامپ و سخنراني‌اش در مجمع عمومي ملل متحد براي جبران آن گامهاي جدي برداشته شود.

واقعيتي كه در اين ساليان در پشت ابرهاي تيره مماشاتگران غرب پنهان مانده، حقانيت مبارزه‌يي است كه خونين اما مستمر براي سرنگوني اين مهيب‌ترين ديكتاتور تاريخ در جريان بوده اما ناديده گرفته شده است. لذا به رسميت شناختن آن بايد جانماية سياست جديد در دوران كنوني باشد. اين مبارزه توسط خانم مريم رجوي نمايندگي مي‌گردد كه براي سرنگوني ملاها، همه چيز را در يد خود آماده دارد و جهانيان بايد به ياري‌اش بشتابند. او از دولتها هيچ چيز نمي‌خواهد، نه پول و نه سلاح. وي فقط خواستار به رسميت شناختن حقوق پايمال شده مردم و مقاومت ايران براي سرنگوني رژيم ديكتاتوري حاكم بر ميهنش است. لذا اگر قرار است رژيمي در ايران تغيير كند بدون به رسميت شناختن چنين آلترناتيوي كه مهيا و ريشه دار است ميسر نخواهد بود.
بنابراين در پي سخنراني پرزيدنت ترامپ ضروري است گامهاي جدي از جانب دولت امريكا برداشته شود از جمله، پرونده جنایات این رژیم به‌ویژه قتل‌عام 30هزار زندانی سیاسی در سال 1367به دادگاه بین‌المللی جنایی ارجاع، پاسداران و شبه‌نظاميان مزدور رژي از عراق و سوريه و يمن و افغانستان و لبنان اخراج و رژيم از دسترسي به تسليحات اتمي به طور ”مطلق” منع شده و به موازات آن باب گفتگو با مقاومت ايران گشوده شود.
در چنين صورتي است كه ”وحشت‌” كنوني حاكمان ايران تبديل به ”مرگ” آنها خواهد شد و ايران به آغوش جهانيان و ثبات و امنيت بر منطقه و جهان بال خواهد گشود.

·         نويسنده و تحليلگر سياسي، متخصص در امور ايران

No comments:

Post a Comment