Saturday, August 29, 2020

قاطعیت سرنگونی رژیم آخوندی را تسریع خواهد کرد!

 

قاطعیت سرنگونی رژیم آخوندی را تسریع خواهد کرد!


عبدالرحمن گورکی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی

روز ۲۳ شهریور تاسیسات «بقیق» و «خریص» متعلق به شرکت نفت دولتی «آرامکو» در شرق عربستان که مهمترین منبع سوخت دنیاست مورد هدف حمله رژیم جنگ افروز ایران قرار گرفت .

صرفنظر از اینکه چرا آخوندها در این شرایط حساس دست به چنین کاری زده‌اند، اکنون كه با واكنش شديد جامعه جهاني روبرو شده، به انكار آن پرداخته و به طرز مسخره‌آميزي ادعا مي‌كنند كه اين حمله توسط حوثي‌هاي يمني صورت گرفته است!

در داستانها آمده است که یک فردی با الاغش باروت به شهر قاچاق می‌کرد. روزی وی را در دروازه ورودی شهر توقیف کردند. از وی سوال کردند که بارش چیست؟ در ‍پاسخ گفت سیاهدانه است. وی را به محکمه برده و از وی سوال کردند که بارش چیست؟ مرد روستایی گفت:‌ قربان سیاهدانه است. مامور مشتی از باروت را از توی خورجین الاغ برداشت و کف دست روستایی ریخت و از روستایی سؤال كرد این چیست؟ روستایی همچنان می گوید قربان سیاهدانه است . سپس مامور دست پر از باروت فرد را به زیر ریش برده و کبریت را روشن و به باروت نزدیک کرد. بر اثر شعله ور شدن باروت دست و ریش آن فرد بسوخت . مامور گفت حالا بگو چیست؟ آن فرد می‌گويد قربان دیدی گفتم سیاهدانه است و باروت نیست؟!

بعداز اين عمليات جنگ‌افروزانه و تروريستي، علاوه بر دولت عربستان و همچنين امريكا كه قاطعانه اعلام كردند حمله توسط رژيم و از سمت شمال عربستان صورت گرفته است، به سرعت دولتهاي اروپايي نيز اعلام كردند كه اين عمل توسط رژيم ايران صورت گرفته است.

خبرگزاری رویترز نوشت: امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلستان در بیانیه مشترکی که فرانسه منتشر کرد نوشتند: ”برای ما روشن است رژیم ایران مسئول این حمله است. هیچ توضیح دیگری وجود ندارد”.

نخست‌وزیر بریتانیا، بوريس جانسون، حین پرواز از لندن به نیویورک اعلام کرد که مسئولیت حمله به آرامکو برعهده رژیم ایران است (آسوشيتدپرس 1 مهرماه). روز ۲۸ شهریور۹۸ تلویزیون سی.بی.اس به نقل از یک مقام آمریکا گفت: حمله اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی توسط خامنه‌ای تأیید شد، اما فقط به این شرط که امکان انکار آن وجود داشته باشد. سی.بی.اس با اشاره به کنفرانس مطبوعاتی سخنگوی ائتلاف عربی و افشای نقش رژیم ایران در شلیک موشک افزود: مقام‌های آمریکا گفتند قاطع‌ترین شواهد هنوز منتشر نشده است و آن عکسهای ماهواره‌یی است که نشان می‌دهد نیروهای سپاه پاسداران در حال آماده‌سازی برای حمله از پایگاه هوایی اهواز هستند.

اما رژيم ايران از موضعگيري خودش، آن مردي را مي‌ماند كه بار باروت داشت گفت كه ”كار حوثي‌هاست”.

بعداز انجام اين عمل، وزير دفاع آخوندها مدعي شد كه ما «نقشي در حمله به آرامكو عربستان نداشتيم». وزير امور خارجه رژيم، جواد ظريف نيز ضمن انكار عمل” تاکید کرد که راهبرد «فشار حداکثری» آمریکا بر ضد تهران به «دروغ حداکثری» تغییر پیدا کرده است” (یورونیوز 19 سیپتامبر).

روزنامه الشرق‌الأوسط-انگلیسی- چاپ لندن۶خرداد امسال با عنوان «چهال سال حمایت رژیم ایران از ترور» نوشته بود: تشدید مشکلات توسط رژیم ایران و سپاه پاسداران اخیراً در خاورمیانه بارز شده است این واقعیت در بمب‌گذاری سفارت آمریکا توسط حزب‌الله در بیروت در ۱۹۸۳ به نمایش گذاشته شد...رژیم ایران در اختلال در مناسک حج در عربستان دست داشت و در ۱۹۸۷ نیز دوبار به سفارت عربستان در تهران حمله کرد...در سال ۲۰۰۲ توجه اروپا و آمریکا به افشاگری مجاهدین خلق ایران جلب شد که برنامه زیرزمینی اتمی رژیم ایران را فاش ساختند. تشدید تنشها در سال جاری توسط رژیم تهران باعث شد که واشنگتن سپاه پاسداران را لیست‌گذاری تروریستی کند”.

حال سوال اين است كه در برابر جنگ افروزي و تروريسم رژيم ايران كه  در خاورميانه اينچنين جنگ افروزي مي‌كند و خوب هم مي‌داند تمام فعاليتها و تحركاتش زير مانيتورينگ جامعه بين‌الملل است چه بايد كرد؟!

آيا كشيدن كبريت و سوزاندن ريش آخوندها كافي است؟ اين گرچه يك اقدام خوب است. اما فراموش نكنيم كه ملاها تا بر سر كارند دست از جنايت وجنگ افروزي برنمي دارند. لذا بايد ريشه تروريسم و جنگ‌افروزي را خشكاند و سوزاند.

خانم مریم رجوی، رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران، حمله به تأسیسات نفتی کشور همسایه را گامی بلند و فصلی جدید در تعرض‌های جنگ‌افروزانه دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران توصیف کرد و افزود: ”قدرت و قاطعیت تنها زبان قابل فهم برای ملایان است. بی‌عملی در برابر فاشیسم دینی آنرا جری‌تر می‌کند. مردم ایران نخستین قربانیان این رژیم هستند”. وي همچنين گفت: ”راه‌حل قطعی برای خلاصی از فاشیسم دینی که منشاء همه بحرانها در خاورمیانه است، تغییر این رژیم نامشروع به دست مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته است”.

پايان

No comments:

Post a Comment