Tuesday, November 29, 2016

كنفرانس فراخوان به عدالت، محاكمه عاملان جنايت عليه بشريت در ايران و سوریه» در پاريس

كنفرانس فراخوان به عدالت، محاكمه عاملان جنايت عليه بشريت در ايران و سوریه» در پاريس:
مریم رجوی: 
سكوت و بي‌عملي جامعه جهاني در مقابل جنايات آخوندها در ايران و منطقه باید پايان يابد
            
 هر راه حلی برای پایان دادن به داعش‌ در گرو اخراج كامل رژيم از منطقه به ویژه سوریه است. مردم ایران از این جنگ کثیف منزجرند و در کنار مردم سوریه ایستاده‌اند
روز شنبه 26 نوامبر جلسه یی زیر عنوان «فراخوان به عدالت، محاكمه عاملان جنايت عليه بشريت در ايران و سوریه» در حضور خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران و با شرکت شماری از شخصیتهای سیاسی و حقوقدانان برجسته فرانسوي و اروپايي و نمايندگان كشورهاي منطقه و شماری از مسئولان اپوزيسيون سوريه در سالن موتواليته پاريس برگزار شد.
خانم رجوی در سخنان خود سیاست آمریکا طی 16سال گذشته را سیاستی فاجعه بار برای مردم ایران و منطقه خواند که بیشترین کمک را به نظام ولایت فقیه کرده است. وی گفت: با آغاز به کار دولت جدید، مردم و مقاومت ایران و ملتهای منطقه انتظار دارند که در سیاست آمریکا تجدید نظر شود.
خانم رجوی تصریح کرد: در بحران کنونی منطقه، هر راه حلی برای پایان دادن نهايي به‌جنگ و ناامنی و مشخصاً مسأله داعش‌ در گرو پایان‌دادن به ‌دخالت‌های رژیم در منطقه و به ویژه در سوریه است. همكاري با آخوندها براي مقابله با داعش فاجعه بار است، باعث تقويت رژيم ايران و تروريسم ناشی از آن و تغذيه سياسي و اجتماعي داعش مي شود. خامنه‌ای اگر چه تلاش مي كند ادامه اشغالگری و خونریزی در سوریه را با یاوه‌هایی مثل دفاع از حرم توجیه کند، اما مردم ایران از این جنگ کثیف منزجرند و در کنار ملت شجاع و سرفراز سوریه ایستاده‌اند.
خانم رجوی گفت همه به‌یاد دارند که شش قدرت جهان به‌خصوص آمریکا تا چه اندازه در مذاکرات اتمی در برابر ‌این رژیم، کوتاه آمدند و به يك قدم عقب نشيني رژيم اكتفا كردند در همان موقع من بارها نسبت به این امتیازهای ناموجه و عدم اجراي قطعنامه هاي شوراي امنيت و جمع نكردن پروژه ضد ملي اتمي رژيم هشدار دادم. اما حتي همين توافق که می‌توانست فرصتی برای عبور رژیم از بحران‌هایش باشد؛ امروز نتیجه معکوس داده است. گرسنگی و فقر بیش از گذشته، زندگی مردم را در هم‌می‌کوبد، تصفیه‌حساب باندهای درونی رژیم سرباز کرده است و امروز آخوندها قادر نیستند مثل گذشته کنترل‌ تمام عیار بر باندهای درونی خود و بر اعتراضهای اجتماعی اعمال کنند. ولایت فقیه امروز از هر نظر در بن‌بست است. اما در برابر مردم و مقاومت ایران، راه تغيير رژيم و استقرار یک جمهوری كثرت گرا بر اساس جدایی دین و دولت، لغو حکم اعدام و برابری زن و مرد هموار تر شده است.
رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت انتظار ما و مردم منطقه از جامعه جهانی این است که سیاست امتیاز دادن به‌رژیم ولایت فقیه و سكوت و بي‌عملي در مقابل جناياتش در ايران و منطقه را متوقف شود. به‌جای آن به مبارزه مردم ایران برای کسب آزادی و به‌خواست ملت‌های منطقه احترام گذاشته شود.
این جلسه که مدیریت آن را خانم سیلوی فاسیه از منتخبان فرانسوی عهده دار بود شخصیتهایی چون اینگرید بتانکورد سناتور وکاندیدای سابق ریاست جمهوری کلمیبا، فاطوماتو دیارا، قاضی دادگاه کیفری بین المللی یوگسلاوی سابق و دیوان کیفری بین المللی تا ۲۰۰۳، سناتوردیوید نوریس، کاندیدای سابق ریاست جمهوری ایرلند و مارسین اسکوینسکی، شهردار سابق ورشو، سر جفری رابرتسون، رئیس دادگاه ملل متحد برای سیرالئون، و فلورنس برتو شهردار منطقه 5 پاریس، اسقف ژاک گایو کشیش ترقیخواه فرانسوی، طاهر بومدرا، رئيس پيشين حقوق‌بشر هيأت يونامي و مسئول پرونده اشرف در ملل متحد؛ سخنرانی کردند
 بخش مهمی از برنامه به سوریه و حلب شعله ور اختصاص داشت. که در آن شخصیتهایی چون سید احمد غزالی، نخست وزیر سابق الجزایر، صالح القلاب، سخنگوی دولت و وزیر پیشین تبلیغات اردن، هیثم مالح، از رهبران انقلاب سوریه و رئیس کمیته حقوقی در ائتلاف، میشل کیلو عضو هیات سیاسی ائتلاف، فرانسوا کولکومبه قاضی و حقوقدان فرانسوی، بریتا حاجی حسن، رئیس شورای شهر حلب و فاضل عبدالغني رئیس مرکز حقوق بشر سوریه به سخنرانی پرداختند.
در این جلسه همچنین شماری از زندانیان سیاسی از بند رسته و جوانان و نیروهای مجاهدین در داخل کشور که به تازگی ایران را ترک کرده اند، تجربیات و مشاهدات خود از سرکوب فراگیر در سراسر ایران و فعالیتهای مجاهدین در داخل کشور را بیان کردند. نمایشگاهی از تصاویر شهیدان 30هزار زندانی سیاسی قتل عام شده در سال 67 نیز مورد استقبال شرکت کنندگان در جلسه قرار گرفت.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
6 آذر 1395 (26نوامبر2016)

No comments:

Post a Comment