Tuesday, February 14, 2017

دوران جديد...نشانه روي درست!دوران جديد...نشانه روي درست!
اخيرا و بنابه گفته مقامات ايالات متحدة امريكا، دولت دونالد ترامپ در حال بررسي يك طرح پيشنهادي براي نامگذاري سپاه پاسداران در ليست سازمانهاي تروريستي است.
اين يك اقدام جديد و در عين حال خوشحال كننده براي كساني است كه خواهان پيروزي در مبارزه با تروريسم و بنيادگرايي هستند. زيرا اين ارگان، نزديك به چهار دهه است كه نقش فعالي در كشتار نه تنها مردم ايران، بلكه مردم كشورهاي منطقه خاورميانه داشته و در عين حال فعاليت‌هاي تروريستي‌اش بسياري كشورهاي دورتر را نيز در برگرفته است.
سپاه پاسداران مدت زمان اندكي بعداز روي كار آمدن خميني در سال 1979 در ايران تشكيل شد و به سرعت به نيروي نظامي قابل اتكاء و ستون بنيادين دستگاه نظامي رژيم تبديل شد كه ماموريت اصلي آن، پيشبرد اهداف ملاهاي تازه به دوران رسيده، تحت نام انقلاب اسلامي در ايران و در خارج از مرزهاي ايران بود. امري كه در توان و صلاحيت ارتش اين كشور نمي‌توانست باشد. همچنين سركوب اعتراضات و كشتار مخالفان در داخل كشور نيز از ماموريت هاي اصلي سپاه بوده و هست.

اگرچه اين ارگان، در دهه اول حاكميت بيشتر به عنوان يك نيروي نظامي عمل مي‌كرد اما بعداز قرارداد 598 و آتش بس با عراق، به سرعت قدرت اقتصادي و سياسي را نيز به انحصار خود درآورد.
تلویزیون سی.ان.ان در سال 2007 طي، گزارشی به تشریح سپاه پاسداران و نقش آن در صدور تروریسم و سركوب مخالفان پرداخت و گفت: ”سپاه پاسداران یك نیروی 150 هزار نفره است كه پرسنل آن نصف ارتش رژیم ایران می باشد. ولی بسیار مجهزتر از ارتش ایران است. وقتی آنها رژه می‌روند، آنچه كه در ظاهر دیده نمی‌شود، جیبهای پر پولشان است. پاسداران پولدار هستند. آنها كمپانی‌های تجاری و تبلیغاتی زیادی دارند. یك مقام سابق آمریكا گفت سپاه پاسداران سالانه یك میلیارد دلار درآمد دارد. در حالی كه وظیفه رسمی آنها حراست و صدور انقلاب است. آنها اپوزیسیون داخلی را سركوب می‌كنند و در خارج كشور نیز نفوذ می‌كنند”.
در عين حال كه رئيس مجلس رژيم نيز از اعضاي ديرينه سپاه پاسداران است و سابقا معاون فرمانده سپاه بوده اما علاوه بر اينها، كليه پروژه‌هاي هسته‌يي و موشكي و صنايع نظامي رژيم ايران نيز در دست اين ارگان است.
فعاليت‌هاي اين سپاه محدود به مرزهاي ايران نيست و متاثر از ماهيت رژيم و اهداف آن بوده است. از اين رو اسناد و شواهد بسياري در زمينه فعاليتهاي مختلف اين ارگان در خارج از مرزهاي ايران وجود دارد و بسياري از گروههاي تروريستي غير ايراني نيز از قبيل: حزب‌الله در لبنان و سپاه بدر و حشدشعبي در عراق، حوثي‌ها در يمن و ... تحت پوشش اين ارگان قرار دارند.
اینها،گوشه‌های كوچكی است از حقایق بزرگ مكتوم‌مانده درباره ماهیت و عملكرد سپاه پاسداران كه تاكنون آنطور كه بايد جامعه جهاني بر روي آن، چشم نگشوده است. از تهاجم و حشيانه به مردم كردستان در ابتداي انقلاب و قیام آزادیخواهانه و مسالمت‌آمیز مردم تهران در30خرداد1360 كه خمینی فرمان آتش‌گشودن به روی مردم بیدفاع را خطاب به همین پاسداران از رادیوی دولتی اعلام كرد تا قیام های به خاك وخون كشیده شده بعدی مردم ایران، منجمله قيام مردم تهران در سال 2009 و همچنين تروركردني مخالفان رژيم در داخل ايران و خارج كشور.
در تمام اين اقدامات، همواره سپاه پاسداران به‌عنوان حافظ اصلی رژیم ولایت‌فقیه وارد ميدان شده است. به‌خصوص كه بعداز روي كار آمدن احمدي نژاد، سپاه پاسداران كليه مناصب و كرسهاي، حكومت را در دست گرفت و براي نمونه الان در تمام وزارتخانه‌ها و سفارتخانههاي رژيم، اين پاسداران حكومت هستند كه لباس ديپلماتيك به تن كرده و همان اهداف اوليه خود را پي، مي‌گيرند كه صدور، بنيادگرايي و تروريسم آخوندي است.
بنابراين، نامگذاري سپاه پاسداران در ليستي تيروريستي، يك امر بسيار ضروري و روشني است كه اركان اين حكومت را درهمه زمينههاي اتمي، اقتصادي، سياسي، امنيتي، سياسي و اجتماعي در خواهد نورديد و رژيم را در يك بحران جدي فرو خواهد برد. وارد كردن سپاه پاسداران در لیست سياه تروريستي باعث می‌شود كه حساب های بانكی و معاملات مرتبط به سپاه مسدود یا بلوكه شوند و اين مهمترين ارگان رژيم ايران فلج خواه شد.
نكته آخر اينكه،
طرح نامگذاري سپاه پاسداران در ليست تروريستي يك سابقه طولاني در امريكا دارد و عليرغم اينكه هر بار توسط طيف وسيعي از مقامات رسمي و همچنين نمايندگان هر دو مجلس سنا و كنگره امريكا مورد حمايت قرار گرفته اما هر بار توسط مماشاتگران به بعد موكول شده است.
اكنون جامعه جهاني به اين حقيقت نزديك مي شود كه براي مبارزه جدي با تروريسم و تامين ثبات و امنيت در اين منطقه از جهان، بايد سياست فاجعه بار مماشات در قبال ايران كنار گذاشته شود و مهمترين الزام آن اين است كه مهمترين نيرويي كه باعث گسترش تروريسم و جنگ افروزي و بي ثباتي در منطقه مي‌شود يعني سپاه پاسداران در ليست تروريستي گذاشته شود.
@m_abdorrahman

***

No comments:

Post a Comment