Saturday, January 21, 2017

ضرورت بستن سفارتخانه‌هاي رژيم ايران در كشورها

ضرورت بستن سفارتخانه‌هاي رژيم ايران در كشورها

بعداز تحولاتي كه در سال گذشته در عراق صورت گرفت، ، اكنون شاهد آن هستيم كه رژيم دور جديدي از فعاليتهاي خود را در منطقه به طور عام و در عراق به طور خاص آغاز كرده است.
بديهي است وقتي صحبت از فعاليت‌هاي رژيم مي‌كنيم يك فعاليت سالم و در جهت منافع مردم اين دو كشور نيست. زيرا از زمان روي كار آمدن اين رژيم، تمام فعاليتهاي اين رژيم در جهت بقاي خود بوده و به يغمابردن ثروت و سامان مردم از يك طرف و سركوب و كشتار مخالفان از طرف ديگر بوده است.
شناخت عملي از اين رژيم به ما مي‌گويد كه رژيم ايران در برابر بحران‌هايي كه با آن مواجه مي‌شود، بويژه در هنگامة تشديد آن، فتيله صدور بحران به خارج از مرزهايش را بالا برده و تلاش مي‌كند كه با انواع و اقسام فعاليتها بر اين بحرانها سرپوش بگذارد.
اگر به مجموعه شكستهايي كه اين رژيم در طول سال 2016 در خارج از مرزها و در سطح بين‌المللي متحمل شده نگاه بكنيم مي‌بينيم كه سال جديد چه سال سختي براي رژيم ملاها در تهران خواهد بود! سالي كه در بطن خود تحولات بسيار مهمي را در خود دارد كه تماما به ضرر رژيم و به نفع مردم و آلترناتيو دمكراتيك است.
اين شناخت و تجربيات همچنين به ما مي‌گويد كه ماهيت عقب‌مانده و ارتجاعي اين رژيم مانع از همزيستي مسالمت‌آميزش با جهان خارج بوده و امكان ندارد كه بتواند خود را با تحولاتي كه مدنظر است تطبيق دهد و لذا گريزي از عواقب سرنوشت ساز آن نخواهد داشت.

در سال گذشته نيروي اصلي اپوزيسيون ايران كه به مدت 14 سال نيروهايش در محاصره عوامل رژيم ايران در عراق بودند، در يك اقدام فوق‌العاده و چشمگير سياسي – استراتژيك توانست به طور پيروزمند عراق را ترك و در مدار جديد و بالاتري از تعادل قواي سياسي  قرار بگيرد. اين اقدام يك شكست بزرگ براي رژيم بود. زيرا سناريوي رژيم براي اين نيرو در عراق، نابودي كامل اعضاي آنها بود.
همچنين رژيم در عراق مالكي را در پست نخست وزيري از دست داده بود. لذا نمي‌توانست مانند قبل بر اريكه قدرت نشسته و روي اوضاع سياسي و نظامي عراق دست بالا را داشته باشد.
در سطح بين‌المللي نيز رژيم دوران طلايي خود را با كنار رفتن باراك اوباما از رياست جمهوري امريكا، از دست داد و در روزهاي آتي با روي كار آمدن دولت جديد دونالد ترامپ در امريكا دوران متفاوتي با آنچه بود آغاز خواهد شد كه از هر نظر رژيم براي رژيم وحشت آفرين خواهد بود.
در واكنش به چنين دوراني است كه رژيم در ماههاي اخير به يك سري اقدامات تروريستي مبادرت ورزيده تا با سيلي صورت خود را سرخ نگه دارد. از جمله اقداماتي كه انجام داده مي‌توان به عمل تروريستي عليه احزاب كرد ايراني در اقليم كردستان كه منجر به شهادت هفت تن گرديد، ترور يكي از وكلاي د.طارق هاشمي، معاون پيشين نخست وزير عراق، ترور يكي از روحانيون سرشناس در اربيل، تهديدكردن رسانه‌هاي عراقي كه نبايد عليه رژيم مطلبي انتشار دهند،  و موج جديدي از انفجارات در بغداد و شهرهاي عراق اشاره نمود.
اما آنچه در صدر اين اقدامات شاهد آن هستيم. تعيين يكي از فرماندهان با سابقه نيروي قدس با درجه سرتيپي و با نام ايرج مسجدي به عنوان سفير اين رژيم در بغداد است. ايرج مسجدي كه از وي به عنوان مشاور ارشد قاسم سليماني، فرمانده ”نيروي قدس” اسم برده مي‌شود در سه دهه اخير همواره رو به داخل عراق كار و فعاليت مي‌كرده و دهها عمل تروريستي را در عراق طراحي و به اجرا درآورده است.
مقامات رژيم ايران تاكنون بارها اعلام كرده‌اند كه امنيت ايران در مرزهاي كشورمان محدود نمي‌شود و بايد براي حفظ امنيت ايران در كشورهاي منطقه حضور داشت. در همين راستا پاسدار سلامي، جانشين فرماندهي كل سپاه پاسداران چندي قبل كشتار مردم سوريه در حلب را ”فتح‌المبين” خوانده بود.
پاسدار سلامي در مصاحبه ديگري با اشاره به حضور نيروهاي اپوزيسيون ايران در عراق تهديد كرده بود كه در هركجا كه باشند در امان نخواهند بود پاسدار ايرج مسجدي نيز شش ماه قبل اين گفته مقامات ديگر رژيم را تكرار كرد كه مخالفان رژيم ايران در عراق بايد تسليم يا بايد كشته شوند.
به گفته رسانه‌هاي رژيم، ” سفارت ايران در بغداد يكي از سمت هاي استراتژيك در خارج از كشور به شمار مي رود و انتخاب سفير براي آن از اهميت زيادي برخوردار است”. 
 در يك نگاه كوتاه به سوابق كليه سفرا و ديپلماتهاي رژيم در كشورهاي جهان و بالاخص در منطقه خاورميانه درمي‌يابيم كه همه آنها از اعضا و فرماندهان سپاه پاسداران هستند كه كارشان جاسوسي و جمع‌آوري اطلاعات و به دنبال آن اقدامات تروريستي است كه عراق نمونه بارز چنين واقعيتي است.
لذا نبايد شك داشت كه ايجاد امنيت در كشورها علاوه بر هوشياري و اتخاذ تدابير امنيتي، از بستن سفارتخانه‌هاي رژيم در اين كشورها مي‌گذرد.

No comments:

Post a Comment