Monday, January 9, 2017

عەلی ئەكبەر هاشميی رەفسەنجانی مرد...


نوخشە بێت لەوانی تر..

عەلی ئەكبەر هاشميی رەفسەنجانی مرد...
 
..........
رەفسەنجانی كەسی دووەم و سەنگی باڵانس بووە بە بەردەوامی لە حكومەتی كۆماری سێدارە...
بە مردنی رەفسەنجانی، كۆماری سێدارە قاچێكی لەدەست دا
بە مردنی رەفسەنجانی كۆماری سێدارە لە كۆتايی خۆی نزيك کەوتەوە
...........
بەشێك لە تاوانەكانی رەفسەنجانی:
تيرۆری د.عەبدولرەحمان قاسملو و د.سادق شەرەفكەندی و ژمارێكی زۆر لە ئەندامانی ئۆپۆزيسيونی ئێرانی
قەتڵە زەنجيرەييەكانی ناوخۆی ئێران كە تيايدا دەيان كەسايەتی نەياری رژێم كوشت و بڕ كران
بەشدار بووە لە سەركوتكردن ئازادييەكان و هەناردەكردنی توندرۆيی و تيرۆر بۆ دەرەوەی سنوورەكانی ئێران
قەتڵوعامكردنی زياتر لە 30 هەزار زيندانيی سياسی لە ماوەی دوومانگی ئاگۆست و سێپتامبەری 1988 و ...
داهێنەری پرۆژە ئەتۆميەكەی رژێمی ئێران بووە
دامەزرێنەری هێزی تيرۆريستيی قودس بووە. رەفسەنجانی وتبووی: چەكی ئەتۆم دەستەبەری مانەوەی رژێمی ئێرانە.
پيلانگێڕان دژ بە ئۆپۆزيسيۆنی ئێرانی و لەوانە بۆمبابارانكردنی بارەگاكانيان لە عێراق لە نيسانی 2003
بە تاڵانبردنی سەرچاوە نيشتمانيەكان و داراييەكانی گەلی ئێران كە بووەتە هۆی ئەوەی خانەوادەی رەفسەنجانی ببێـه يەكێك لە گەورەسەرمايەدارانی جيهان
وە زۆرێک تاوانیتر...

......................
سوابق پر جنایت هاشمی رفسنجانی
رفسنجانی در 82سالگی پس از یک حمله قلبی و ساعتهای کوتاهی پس از انتقال به بیمارستان مرد.
رفسنجانی یکی از ستونهای اصلی فاشیسم مذهبی حاکم بود و از هنگام به قدرت رسیدن خمینی، نزدیکترین دستیار او به‌شمار می‌رفت و در همه جنایتهای خمینی نقش درجه اول داشت.
رفسنجانی طی سالهای جنگ عملاً نایب خمینی بود و در خرداد 67 به‌عنوان فرمانده کل قوا در جنگ ضدمیهنی منصوب و در به کشتن دادن صدها هزار تن از اتباع ایران و به روی مین فرستادن کودکان و نوجوانان، مستقیماً دست داشت.
رفسنجانی در زمان خمینی ریاست مجلس ارتجاع را به عهده داشت. از بزرگترین جنایتهای رفسنجانی نقش او در قتل‌عام 30هزار تن از زندانیان سیاسی در سال67 است و به همراه خامنه‌ای و احمد خمینی، دستورات دژخیم جماران را به هیأت مرگ منتقل می‌کرد. رفسنجانی پیش از آن نیز از مهمترین حامیان و مشوقان لاجوردی جلاد اوین بود و از او در برابر اعتراضات منتظری دفاع می‌کرد و در عزل منتظری نیز ایفای نقش نمود.
پس از مرگ خمینی، او نقش اول را در بالا کشیدن خامنه‌ای به‌عنوان ولی‌فقیه ارتجاع داشت و پس از خامنه‌ای ریاست‌جمهوری رژیم را به عهده گرفت و این سمت را تا سال 76 به مدت 8سال عهده‌دار بود. اما وحدت رفسنجانی و خامنه‌ای به طولی نیانجامید و به تضاد و جنگ قدرت پایان‌ناپذیر بین این دو تبدیل شد.
رفسنجانی در همه دوره‌های مجلس خبرگان ارتجاع عضو این مجلس بود و پس از مرگ آخوند مشکینی در سال 86، ریاست آن را به عهده گرفت و این کرسی را در سال 1390 در جنگ قدرت با خامنه‌ای از دست داد.
علت بنیادی خصومت میان خامنه‌ای و رفسنجانی آن بود که رفسنجانی حاضر به تن‌دادن به ولایت مطلقه خامنه‌ای نبود و بارها به اشکال مختلف بر این نکته که خامنه‌ای حائز همه ویژگیهای ولایت‌فقیه نیست، انگشت می‌گذاشت و بر شراکت خودش در قدرت اصرار می‌ورزید و آن را در قالب تز رهبری شورایی و ولایت شورایی عرضه می‌کرد.
پس از پیامدهای جنگ قدرت در رأس نظام در سال88، خامنه‌ای و باندش رفسنجانی را به‌عنوان رأس فتنه به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم معرفی می‌کردند و مورد حمله قرار می‌دادند.
در جریان جنگ قدرت فزاینده میان خامنه‌ای و رفسنجانی، خامنه‌ای در سال 92 توانست رفسنجانی را توسط شورای نگهبان دست‌نشانده خود رد صلاحیت کند و مانع کاندیداتوری او شود؛ اما ناگزیر و در ترس از قیام 88 به آخوند حسن روحانی که نوچه رفسنجانی شمرده می‌شود، تن داد و طی 4سال گذشته، رفسنجانی دوباره عملاً به‌عنوان پدرخوانده دولت روحانی و فرد شمارة 2 رژیم و به‌طور رسمی نیز در مقام ریاست مجمع تشخیص مصلحت ایفای نقش می‌کرد.
رفسنجانی در تمامی ترورهای خارج کشوری رژیم چه در حیات خمینی و چه پس از آن نقش عمده داشت و از همین رو توسط دادگاه آلمان در جنایت میکونوس محکوم شده بود. و در انفجار تروریستی بوئنوس‌آیرس و مرگ 86تن از سوی قضاییه آرژانتین و پلیس بین‌المللی تحت تعقیب بود.
با مرگ رفسنجانی، ویترین مدره‌نمایی رژیم نیز در هم شکست و مماشاتگران بین‌المللی یکی از چهره‌های مورد علاقه خود را از دست دادند. سابقه رفسنجانی در این زمینه به ماجرای کلت و کیک و معاملات مخفیانه سلاح با آمریکا و اسراییل در زمان خمینی برمی‌گردد.
همچنین مرگ رفسنجانی در آستانه نمایش انتخاباتی پیش رو، روحانی را از یک پدرخوانده و حامی و مشاور کهنه‌کار محروم می‌کند و او را در برابر حملات باند رقیب آسیب‌پذیرتر می‌سازد.

No comments:

Post a Comment