Wednesday, December 7, 2016

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس پارلمان اروپا: موج اعدامها در ایران و سیاست اروپااروپا بروکسل -۷دسامبر۲۰۱۶:

سخنرانی مریم رجوی در کنفرانس پارلمان اروپا: موج اعدامها در ایران و سیاست اروپا

روز چهارشنبه ۷ دسامبر(17 آذرماه)، در آستانه روز جهانی حقوق‌بشر، مریم رجوی به دعوت گروه پارلمانی دوستان ایران آزاد در کنفرانسی در پارلمان اروپا تحت عنوان ”ایران: موج اعدام‌ها، سیاست اروپا “شرکت کرد. در این کنفرانس مریم رجوی خطاب به نمایندگان و شخصیت‌های شرکت‌کننده گفت:

خانم مک اینتایر عزیز، آقای آلخو ویدال کوادراس،
نمایندگان محترم پارلمان اروپا،
دوستان عزیز!
از گروه پارلمانی ایران آزاد به‌خاطر برگزاری این کنفرانس تشکر می‌کنم.
سه روز دیگر سالگرد انتشار میثاق جهانی حقوق‌بشر است. برای کشور من ایران، این روز، زخم هولناکی بر جان و روان یک ملت را یادآوری می‌کند با اعدام ۱۲۰ هزار مخالف، با صدها هزار زندانی سیاسی که در این سال‌ها شکنجه شده‌اند. با حداقل پنج هزار زندانی در صف مرگ و زندانی بودن فعالان حقوق‌بشر و پیروان ادیان مختلف و با نقض سیستماتیک حقوق زنان و تبدیل نیمی از جمعیت کشور به شهروندان درجه دوم.

تحت حکومت ملایان حقوق‌بشر جایی ندارد. متأسفانه تا آنجا که به جامعه جهانی و اتحادیه اروپا مربوط است، حقوق‌بشر ایران، قربانی دیپلوماسی تجارت است.
تحت حاکمیت این رژیم، تمامی بندهای میثاق جهانی حقوق‌بشر پایمال شده است. از حق حیات و حق آزادی و امنیت تا حق مصونیت از شکنجه و دستگیری خودسرانه تا آزادی عقیده و مذهب. فجیع‌ترین برگ پرونده جنایت‌های این رژیم، قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی ظرف فقط چند ماه در سال ۱۳۶۷ است. این نسل‌کشی بر اساس حکم مکتوب خمینی صورت گرفت و مهم‌ترین عاملان آن هم‌اکنون، در زمره سران و مقامهای ارشد همین رژیم‌اند..
در ماه‌های اخیر، یک جنبش رو به رشد در ایران شروع شده است که خواهان حسابرسی و آوردن مسئولان این کشتار پای میز عدالت است. ماه گذشته مقاومت ایران اسامی ۱۱۰ تن از تصمیم‌گیرندگان اعدامها در تهران و استانهای مختلف را منتشر ساخت؛ و اطلاعاتی درباره ۲۱۳ تن از مقامات دست‌اندرکار قتل‌عام در ۳۵ شهر و نشانی شماری از گورهای جمعی پنهان در ۱۲ استان را ارائه داد.

دوستان گرامی!
اتحادیه اروپا اکنون وارد گسترش ارتباط دیپلوماتیک و تجاری خود با رژیم ایران شده است. اما درست این است که اول ببیند سیاست کنونی به‌چه نتائجی انجامیده است. اجازه بدهید از همین منظر نتائج سیاست سال‌های اخیر اتحادیه اروپا را بازبینی کنیم:
نخست این‌که اتحادیه اروپا به‌بهانه تقویت میانه‌روها در ایران، از شروع ریاست‌جمهوری حسن روحانی نسبت به‌اختناق حاکم بر ایران، تنها نقش تماشاچی را ایفا کرد. اما آیا این سکوت باعث رشد میانه‌روی در ایران شد؟ نه!
به‌عکس نتیجه‌اش افزایش اعدامها در دوره روحانی و سیاست ستیزه‌جویی هرچه بیشتر در منطقه شد.
دوم این‌که اثبات شده که سیاست نادیده گرفتن نقش مخرب رژیم ایران در سوریه، صرفنظر از همکاری با آن در جنگ علیه داعش به شکست کامل انجامیده است.
سوم، آخوندها زیر فشار نارضایتی‌های اجتماعی، تحریمهای بین‌المللی و به‌خاطر ضعف شدید خود، یک گام در مذاکرات اتمی عقب‌نشینی کردند. کشورهای ۵+۱ امتیازهای ناموجهی به‌ آخوندها دادند. آنها اجازه دادند آخوندها ساختار برنامه بمب‌سازی را حفظ کنند.
علاوه بر این، دولتهای غرب در ازای برجام، توافق‌های نانوشته‌یی با آخوندها را در عمل پذیرفتند هم‌چون:
-باز گذاشتن راه لشکرکشی سپاه پاسداران به‌سوریه،
-نادیده گرفتن آزمایش موشکهای بالستیک توسط این رژیم به‌رغم قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت،
-به‌حال خود رها کردن نیروی قدس در نقش مخربش در عراق
- و سکوت نسبت به موج اعدامها و نقض حقوق‌بشر ایران
حالا مقامهای ارشد این رژیم، در مذاکره با اتحادیه اروپا اعلام می‌کنند قصاص و مجازات اعدام «خط قرمز» رژیم تهران است و آن را «به هیچ‌وجه نمی‌شود کنار زد». آیا اینهمه گستاخی آخوندها نتیجه دیپلوماسی تجارت و سکوت و بی‌تفاوتی نسبت به نقض اعلامیه جهانی حقوق‌بشر و کنوانسیونهای بین‌المللی این رژیم نیست؟دوستان عزیز
اجازه بدهید اضافه کنم که چنین روابطی با این رژیم نه تنها موجب گستاخی آن در نقض حقوق اولیه مردم ایران، بلکه خلاف صلح و امنیت جهانی و حتی منافع درازمدت غرب است. این رژیم تحت محاصره نارضایتی انفجاری جامعه است. فلج و بی‌پول است. نظام بانکی کشور ورشکسته است و اقتصاد، غرقه در فساد و پولشویی است و قادر به خروج از رکود طولانی‌مدت نیست. علاوه بر این غرقه در یک جنگ پرهزینه در منطقه با خسارات بسیار است.
کسانی که مدافع چنین سیاستی هستند به‌این واقعیت توجه ندارند که این رژیم تا چه پایه آسیب‌پذیر است و تا چه حد به‌معامله با غرب نیازمند است. بنابراین هر قدر آخوندها به‌خاطر نقض حقوق‌بشر مورد مواخده قرار گیرند، نمی‌توانند از نیازهای مبرم اقتصادی خود به اروپا صرفنظر کنند.
دوستان گرامی!
حکومت آخوندها سالیان از امتیازهای کلان دولت آمریکا نیز برخوردار بوده است. سیاست آمریکا در مورد ایران و منطقه در این دوران، بر محور نزدیکی به‌آخوندها تنظیم شده بود و فجایع ناشی از آن بی‌شمار است. از عراق ویران و فاجعه انسانی در سوریه، تا بستن راه تغییر در ایران.
بی‌جهت نیست که آخوندهای حاکم، از پایان این دوره که آن را دوره طلایی توصیف می‌کنند این‌همه می‌ترسند.
ما از سال‌ها پیش گفته‌ایم و باز تکرار می‌کنیم که مهم‌ترین اشتباه آمریکا در منطقه‌ ، استمالت از آخوندهای حاکم است. اکنون مردم ایران، مقاومت ایران و ملتها و کشورهای منطقه انتظار دارند که در این سیاست، تجدید نظر شود. و آمریکا در مقابل نقض وحشیانه حقوق‌بشر، تلاش برای دستیابی به بمب اتمی و دست اندازی به کشورهای منطقه، موضع قاطع اتخاذ کند.
از این به‌بعد، اتحادیه اروپا و آمریکا به‌هر میزان که از این سیاست فاصله بگیرند، منطقه به سمت صلح و آرامش خواهد رفت.
ما به‌طور مشخص از اتحادیه اروپا و دولتهای عضو می‌خواهیم که:
یک ـ پرونده رژیم ایران را به‌خاطر ۳۷ سال جنایت علیه بشریت، به شورای امنیت احاله دهید و در قدم اول، روابط اقتصادی خود با رژیم ایران را به‌توقف اعدامها منوط کنید.
دو ـ‌ با شرکتهای سپاه پاسداران معامله نکنید. این معاملات سوخت رساندن به‌ماشین سرکوب مردم ایران و ماشین جنگ در سوریه است.
سه ـ خواست مردم ایران برای دستیابی به‌آزادی و دموکراسی را به‌رسمیت بشناسید.
چهار-رژیم ایران مسئول جنایت علیه بشریت در سوریه است. جهان نباید در رابطه با دخالتها رژیم به‌طور خاص در سوریه سکوت کند و باید خواهان عقب‌نشینی فوری آن شود.
ضمن قدردانی مجدد از شما، اعضای پارلمان اروپا که تاکنون نقش تحسین‌برانگیزی در دفاع از خواست‌های دموکراتیک مردم کشورهای مختلف داشته‌اید، انتظار داریم بیش از پیش، با دفاع از آزادی و حقوق‌بشر ایران در برابر هر گونه مماشات با استبداد مذهبی بایستید، شما در طرف درست تاریخ هستید و دور نیست روزی که مردم ایران و ملتهای اروپا از شما به‌خاطر این سیاست اصولی تقدیر کنند.
از همه شما متشکرم.

No comments:

Post a Comment