Friday, November 11, 2016

مشاور ترامپ: توافق هسته‌یی با رژیم ایران تغییر خواهد کرد

ولید فارس مشاور سیاست خارجی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا روز جمعه 21آبان در مصاحبه با اسکای نیوز گفت، توافق هسته‌یی با رژیم ایران به گونه‌یی تغییر خواهد کرد که کشورهای منطقه را که از دخالتهای رژیم ایران زیان دیده‌اند، در نظر بگیرد.
وی افزود: «ترامپ در جریان کمپین تبلیغاتی خود تأکید کرده بود که توافق هسته‌یی رژیم ایران برایش خوشایند نیست».
ولید فارس توضیح داد که ممکن است در مورد بعضی از بندهای توافق دوباره گفتگو شود و مجدداً برای کنگره آمریکا ارسال شود.
مشاور سیاست خارجی دونالد ترامپ گفت ترامپ اشاره کرده است که واشینگتن همه چیز را به رژیم ایران داده است و چیزی از آن نگرفته است، کما این‌که منافع کشورهای عربی همسایه رژیم ایران را در نظر نگرفته است، وی خاطرنشان کرد این کشورها به‌خصوص به‌خاطر بالا گرفتن تهدیدات رژیم ایران، باید جزیی از ترتیباتی که به این پرونده مربوط می‌شود، باشند.
ولید فارس اضافه کرد: ”با متحدان و شرکاء خواهد نشست که چگونگی برخورد با نقش رژیم ایران را بررسی کنند“. وی بر این‌که روابط با کشورهای عربی در زمان ترامپ به‌خصوص در خلیج‌فارس و مصر بهبود خواهد یافت، تأکید کرد.
اسکای نیوز افزود: «در مورد پرونده سوریه، ولید فارس معتقد است که اولویت با مبارزه با تروریسم و به‌طور خاص با شبه‌نظامیان داعش و ایجاد مناطق امن برای پناهندگان سوری خواهد بود، سپس با همه نیروهای بین‌المللی و منطقه‌یی مؤثر برای پیدا کردن راه‌حلی برای بحران سوریه مشورت خواهد شد».

No comments:

Post a Comment