Friday, November 11, 2016

ارم نیوز امارات: رژیم ایران از اسامی کاندیداهای ترامپ برای پست وزارت‌خارجه آمریکا نگران است

ارم نیوز امارات روز جمعه 21آبان گزارش داد رژیم ایران از اسامی کاندیداهای وزارت‌خارجه آمریکا برای حاکمیت ترامپ نگران است.
این منبع افزود: «با اشاره به این‌که ”مذاکره با وزیر آینده بسیار دشوار خواهد بود“، منابعی در وزارت‌خارجه رژیم ایران روز پنجشنبه وحشت خود را از وزیر خارجه آمریکا که توسط دونالد ترامپ، انتخاب خواهد شد، را آشکار کردند...»
این منابع در اظهاراتی به خبرگزاری ”تابناک“ گفتند: «وزارت‌خارجه آمریکا یکی از اصلی‌ترین وزارتخانه‌های واشینگتن است و وزیر خارجه آینده بیشترین اهمیت را برای سیاست ترامپ خواهد داشت».

منبع رژیم ایران پیش‌بینی کردند... که از میان گزینه‌های ترامپ برای معرفی نامزدی پست وزارت‌خارجه ”نیوت گینگریچ که به‌عنوان رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده خدمت کرده است و دومی باب کورکر رئیس کنونی کمیته روابط خارجی سنا است.
این منبع در وزارت‌خارجه رژیم ایران افزود: «نیوت گینگریچ و باب کورکر از مخالفان سرسخت توافق اتمی با رژیم ایران هستند و خواستار دو برابر شدن تحریمها به‌دلیل اتهام حمایت تهران از ترویسم در جهان شدند
اضافه بر این «نامزدی جان بولتن، نماینده سابق ایالات متحد در سازمان ملل‌متحد یکی از گزینه هاست».
نیوت گینگریچ جمهوریخواه از افزایش کمکهای آمریکا برای گروه‌های مسلح سوریه که خواستار سرنگونی رژیم بشار الاسد هستند حمایت می‌کند. او اشاره کرد که «پرداخت ۳.۱میلیارد دلار واشنگتن به تهران همزمان با آزادی گروگانهای آمریکایی در ژانویه گذشته به‌عنوان حمایت از تروریسم محسوب می‌شود».
اما نامزد باب کورکر در مورد موضع اش در قبال رژیم ایران و توافق هسته‌ای، قبلاً گفته بود که «رفتن ایالات متحده به انعقاد توافق هسته‌یی با رژیم ایران خطای مهلکی بود و ما را ناامید کرد ».

No comments:

Post a Comment